Porady

Czyszczenie mikrofali – triki, które musisz znać!

Czyszczenie mikrofali – triki, które musisz znać!

Mikrofala to jeden z przedmiotów gospodarstwa domowego uwielbianych przez wielu. Chociaż jedzenie podgrzewane w mikrofali nie jest tak dobre, jak na kuchence, to przygotowanie posiłku w ten sposób jest dużo szybsze i wygodniejsze. Urządzenie często eksploatowane mocno się brudzi. Dowiedz się, jak skutecznie czyścić mikrofalę! 

Domowe sposoby na brudną mikrofalówkę

Nie ma takiego problemu, na którego nie byłoby domowych rozwiązań! W przypadku zabrudzeń wynikających z częstego użytkowania mikrofali dobrym rozwiązaniem będą produkty takie jak: 

– Soda oczyszczona

– Ocet

– Cytryna

Te trzy rzeczy poradzą sobie nawet z trwałymi zabrudzeniami. Musisz jedynie wiedzieć, jak je wykorzystać! Składniki suche można wymieszać z wodą, a ocet nie wymaga niczego dodatkowego. Wyłóż zabrudzenia ręcznikami nasączonymi wybraną miksturą czyszczącą i odczekaj kilkadziesiąt minut. Następnie wyczyść wnętrze gąbką. 

Jak skutecznie wyczyścić mikrofalówkę?

Skutecznym środkiem zapobiegającym trwałym zabrudzeniom jest regularne mycie mikrofali. Przecieranie wilgotną ściereczką po każdym użyciu pozwoli Ci zaoszczędzić czas później, kiedy resztki jedzenia przyschną do ścian urządzenia i będą wyjątkowo trudne do usunięcia! W przypadku łagodniejszych zabrudzeń świetnie sprawdzi się ciepła woda z cytryną. Pamiętaj, by nie pozostawić w środku resztek cytryny i dokładnie wytrzeć mikrofalę, ponieważ intensywny aromat cytryny może być później wyczuwalny w jedzeniu. 

Najlepsze sposoby na czyszczenie mikrofali

Za jeden z najbardziej skutecznych środków do czyszczenia różnych sprzętów domowych, w tym mikrofali, jest soda oczyszczona. To środek, który można używać na wiele sposobów: 

– W mieszance z zimną wodą 

– Na sucho, posypując brudne miejsca i szorując miękką gąbką (nie poleca się 

korzystania z druciaków i szczotek, bo mogą porysować powierzchnię) – W połączeniu z octem tworzy aktywną pianę ułatwiającą czyszczenie – W zestawieniu z gorącą wodą Soda oczyszczona połączona z octem lub gorącą wodą jest najbardziej aktywna. Taki roztwór najlepiej jest pozostawić przez jakiś czas we wnętrzu urządzenia. Mikrofalę polaną roztworem z sody możesz również na chwilę włączyć, co przyspieszy rozpuszczanie tłustych zabrudzeń. 

Czyszczenie mikrofali tego nie rób!

Chemiczne środki czyszczące bywają silniejsze i bardziej skuteczne niż niektóre domowe rozwiązania, jednak często pozostawiają nieprzyjemny zapach, a trudne zabrudzenia wciąż szpecą mikrofalę. Musisz pamiętać, że skoro przygotowujesz w mikrofali jedzenie, to czyszczenie jej za pomocą środków chemicznych może mieć niekorzystny wpływ na Twoje zdrowie i może znacznie pogorszyć smak jedzenia. 

Similar Posts