Nieruchomości

Zainwestuj w mieszkanie na wynajem. Podpowiemy, jak i gdzie!

Zainwestuj w mieszkanie na wynajem. Podpowiemy, jak i gdzie!

Inwestowanie pieniędzy wymaga często odwagi, umiejętności przewidywania przyszłości oraz posiadania wolnych środków finansowych. Jednak każdy może zaplanować takie rozdysponowanie swoich pieniędzy, by inwestycja przynosiła długoterminowe i regularne zyski. Teraz gdy oprocentowanie lokat bankowych jest niższe niż inflacja, najlepszym wyborem może okazać się kupno mieszkania. Jednak i w tym przypadku warto dokładnie przemyśleć, jakie ma być to lokum i oczywiście, gdzie powinno się znajdować.

Jakie mieszkania cieszą się największym zainteresowaniem?

Chociaż cały czas większość Polaków chce posiadać własne mieszkanie, w tak dużym mieście, jak Kraków chętnych do wynajmowania lokali jest cały czas bardzo dużo. W Krakowie, mieście turystycznym, akademickim, ale i z szerokim rynkiem pracy, wielu przyjezdnych z okolicznych gmin, z całego kraju i ze wschodu, głównie z Ukrainy, decyduje się na wynajem mieszkania, nie zaś na jego kupno. Wynajęcie daje większą swobodę przemieszczania się, nie zmusza do zapuszczenia korzeni. Mieszkanie idealne to nowe lokum w pachnącym świeżością budynku kilkukondygnacyjnym. Ustawne, wyciszone, dobrze doświetlone i z jasnym, przestronnym balkonem. Dodatkowym atutem jest garaż lub miejsce parkingowe, komórka lokatorska. Przeciętna para czy rodzina nie zadowoli się już jednym pokojem z kuchnią w kamienicy przy rynku. Największym powodzeniem cieszą się bowiem mieszkania o średniej wielkości w dzielnicach typowo mieszkalnych, czyli z rozwiniętym zapleczem usługowym i handlowym.

Dobra dzielnica, czyli jaka?

Za przykład dzielnicy cieszącej się dobrą sławą uchodzi w Krakowie Prądnik Czerwony. To stąd dojazd do ścisłego centrum Krakowa zajmuje zaledwie 10-15 minut. To w Prądniku Czerwonym działa Park Wodny i Multikino. Mieszkańcy dzielnicy robią zakupy w centrach handlowo-usługowych Krokus i Serenada, funkcjonuje tutaj ceniony Hotel Swing, a miejsca pracy znajdują się niedaleko, bo w centrum biurowym. Rodziny cenią sobie bliskość szkół i przedszkoli, ośrodków zdrowia, a także licznych przystanków, z których często odjeżdżają autobusy komunikacji miejskiej.

Już dzisiaj zdecyduj się na zakup mieszkania w Krakowie?

Szacuje się, że kupiec mieszkania pod wynajem może liczyć rocznie nawet na 5 procent zysków. Znalezienie lokatorów nie będzie trudne, jeśli zakupione mieszkanie będzie spełniać powyższe wymienione warunki. Warto skierować swoje kroki do biura dewelopera Super Krak S.A., w którym można kupić mieszkania o zróżnicowanym metrażu z trzeciego etapu inwestycji Apartamenty Kaskada https://www.superkrak.com.pl/wyszukiwarka-3d/apartamenty-kaskada-etap-3. W dzielnicy Prądnik Czerwony wyróżniają się one jakością wykończenia i spełniają wszelkie oczekiwania potencjalnych mieszkańców gotowych regularnie płacić za wynajem nawet przez kilka lat.

Similar Posts