Dom i Ogród

Najmodniejsze aranżacje łazienek na 2020 – poznaj je już dziś!

Najmodniejsze aranżacje łazienek na 2020 – poznaj je już dziś!

Urządzając łazienkę chcemy by była funkcjonalna, ale coraz częściej zwracamy uwagę również na design. Łazienka staje się wnętrzem równie reprezentacyjnym jak inne w domu i swoistym pokojem kąpielowym. Dlatego w dzisiejszym poradniku przedstawimy najciekawsze i najmodniejsze aranżacje łazienek na 2020 rok. Oczywiście elementem, którego nie mogło w nich zabraknąć są płytki ceramiczne.

Łazienka w wersji black z kontrapunktami

Doskonałym wyborem wykończenia łazienki jest kolor czarny. Można wybrać mozaiki ceramiczne, które doskonale się prezentują. Czarny połysk czy mat? Tutaj już wybór należy do ciebie. Istotne znaczenie ma fakt, że choć możesz wybrać czarną ceramikę łazienkową, jak np. brodzik prysznicowy czy wannę, to w takiej przestrzeni możesz zastosować kontrapunkty. Świetnie sprawdzą się przykładowo umywalki nablatowe w kształcie mis, np. w w modnym w przyszłym roku kolorze neo mint albo cytrynowym. Do nich można dobrać czarną armaturę, choć lepiej, na tle czarnych ścian pokrytych w całości w płytkach ceramicznych, zaprezentuje się chromowana.

Kolorowa łazienka ze złotą armaturą

Kolejną ciekawą propozycją jest kolorowa łazienka ze złotymi akcentami. Można zdecydować się na modną zieleń albo róż. W zależności od odcienia ceramiki łazienkowej można do niej dobrać odpowiednią armaturę. Złote minimalistyczne krany mogą być utrzymane w matowym lub połyskującym odcieniu. Istotne znaczenie w takiej przestrzeni ma odpowiedni montaż poszczególnych funkcjonalnych elementów. Kolorowe umywalki mogą znaleźć się na blacie, oczywiście w takiej sytuacji syfon pod blatem będzie widoczny i trzeba dobrać taki, który będzie elegancki i dopasowany do armatury, zatem w tym przypadku złoty. Z kolei toaleta o owalnym profilu może zostać umieszczona na stelażu, zatem konieczne jest zastosowanie wersji podtynkowej, jeszcze zanim zacznie się montować płytki ceramiczne. Świetnym wyborem do kolorowej łazienki będą geometryczne modele tworzące na ścianie większe bryły i rzucające cień na przeszklone, transparentne elementy. Na podłogę można wybrać oczywiście gres podłogowy, który także może być kolorowy. Doskonałe modele można znaleźć na stronie Klink.pl.

Puryzm zawsze w modzie, czyli pastelowa łazienka, która zachwyca

Ponadczasowym rozwiązaniem jest łazienka w pastelowych barwach. Tu można zdecydować się na płytki ceramiczne, ale równie dobrze większość przestrzeni można pokryć farbą plamoodporną o pastelowej barwie. Oczywiście musi być odporna na warunki podwyższonej wilgotności panujące w łazience. W purystycznym wnętrzu doskonale sprawdzi się wanna wolnostojąca posadowiona na nóżkach, a także bateria wannowa podłogowa o minimalistycznym designie w kształcie litery „L”. Świetnie będą się prezentować również umywalki wolnostojące, które są nowoczesną alternatywą dla wyspy kuchennej. Oczywiście takie rozwiązania powinny być zaplanowane na etapie projektowania, gdyż istotne jest rozmieszczenie podłączeń do sieci wodno-kanalizacyjnej. W purystycznej łazience można pokusić się o krótką zasłonkę w oknie o beżowym kolorze. Stonowana kolorystyka łazienki nigdy nie wyjdzie z mody.

Łazienka w wersji industrialnej w dużych płytkach ceramicznych

Naszą kolejną modną propozycją jest łazienka w stylistyce industrialnej. Ten trend jest obecny już od kilku lat i będzie także w 2020 r. W tym przypadku można zdecydować się na gresowe płytki ceramiczne imitujące beton albo metal. Właśnie takie warianty można zakupić w sklepie internetowym Klink.pl. Na ścianach może znaleźć się również beton dekoracyjny, który dzięki odpowiedniej technice nakładania, tworzy ciekawe wzory wyglądające niczym dzieła impresjonisty, jednak utrzymane w ciemnej kolorystyce. Warto w takim wnętrzu postawić szafkę umywalkową na metalowym stelażu i z drewnianym blatem. To na niej znajdzie się owalna lub kwadratowa umywalka. Świetnie w tym przypadku sprawdzi się czarna armatura łazienkowa. Nie może zabraknąć także funkcjonalnych wieszaków wykonanych z drewna lub metalu albo połączenia obydwu.

To tylko niektóre z propozycji na 2020 rok. Niewątpliwie jest to rok pod hasłem ekologicznych i oszczędnych rozwiązań. Jednym z nich są chociażby toalety bez kołnierza, które znacznie łatwiej się czyści i nie trzeba w ich przypadku stosować wielu detergentów. Nadal modne będą minimalistyczne prysznice bądź strefy prysznicowe. Warto stawiać na najlepsze i sprawdzone rozwiązania.

Similar Posts