Porady

Listwy okienne, czyli jak upiększyć Twoją elewację

Listwy okienne, czyli jak upiększyć Twoją elewację

Zastanawiasz się, jak poprawić wygląd elewacji, kiedy przemalowanie budynku na nowy kolor nie przyniosło pożądanego efektu? Zwróć uwagę na sztukaterię okienną, czyli listwy przyokienne będące lekką i wytrzymałą ozdobą, którą można dopasować do każdego budynku! Poznaj zalety rozwiązania, które pozwoli Ci cieszyć się wspaniałym efektem przez długi czas!

Listwy przyokienne to estetyczne rozwiązanie dla każdego budynku

Sztukateria okienna to szeroki dział zdolny spełnić oczekiwania nawet najbardziej wymagających osób. To rozwiązanie polecane zarówno miłośnikom ekstrawagancji, jak i osobom ceniącym sobie prostotę i klasyczny styl domowej elewacji.

Warto się chwilę zastanowić lub skorzystać z porady fachowca, by dobrać formę listew przyokiennych idealnie dopasowaną do estetyki otoczenia. Piękne listwy okienne, gzymsy, czy bonie w wyjątkowy sposób odmienią oblicze budynku. Co najważniejsze, nie potrzebujesz ani wielkich pieniędzy, ani remontu, by wspaniale odświeżyć budynek i zabezpieczyć okna.

Niektórzy spierają się, co do cen listew przyokiennych, ale zdecydowanie bardziej opłaca się w nie zainwestować, niż później zmagać się z pęknięciami tynku, czy koniecznością wymiany okien. Warto również wspomnieć, że cena kompleksowego ozdobienia elewacji listwami okiennymi zależy od projektu, czyli jaką formę ozdób wybraliśmy i jaki materiał.

Sztukateria okienna: piękna i wytrzymała

Firmy zajmujące się produkcją i montażem sztukaterii okiennej z reguły przykładają ogromną wagę do jakości użytych materiałów. Jeśli tak nie jest, warto poszukać innego realizatora zlecenia. Jako przykład listew okiennych bardzo dobrej jakości może posłużyć Milagro Design: https://milagro-design.com/listwy-elewacyjne.

Listwy okienne wykonane z wytrzymałego tworzywa sztucznego dodatkowo pokryte żywicą są odporne na działanie warunków atmosferycznych. Ani deszcz, ani niskie temperatury nie zniszczą tych estetycznych ozdób.

Dodatkową zaletą sztukaterii okiennej jest dowolność w nadawaniu kształtów i wielkości ozdób. Wysokiej jakości materiał pozwala na wykonanie dowolnej formy, czy to w postaci ozdobnych głowic, fantazyjnych płaskorzeźb, czy nawet spersonalizowanych herbów wykonywanych na życzenie klienta! Ta dziedzina nie stawia przed klientami żadnych ograniczeń, jeśli chodzi o wykonanie. Swego rodzaju ograniczeniem mogą być tylko możliwości finansowe, jednak wiele fantastycznych wzorów jest w zasięgu portfela każdego właściciela domu jednorodzinnego.

Listwy okienne chronią okna

Zamontowanie listew przyokiennych korzystnie wpłynie na wygląd elewacji, ale to nie jedyna zaleta tego rozwiązania. Fachowcy zaznaczają, że listwy okienne to najlepsze rozwiązanie zapobiegające pęknięciom tynku, a co za tym idzie stratom ciepła. Listwy przyokienne chronią okna i łączenia okien przed niszczycielskim działaniem wody, co przedłuża również żywotność samych okien.

Zainwestowanie w listwy okienne pozwoli zaoszczędzić na kosztownych renowacjach w przyszłości. To także lepszy wygląd elewacji budynku, nie na rok, czy dwa, ale na wiele lat, ponieważ listwy nie tylko zabezpieczają okna, ale są również bardzo wytrzymałe. Dzięki temu pozostają w świetności przez długi czas.

Similar Posts