Porady

Legowisko jako wystrój pomieszczenia – współczesne trendy

Legowisko jako wystrój pomieszczenia – współczesne trendy

Współcześnie legowisko dla psa zaliczyć można jako obowiązkowy „must have” wnętrza mieszkania każdego posiadacza czworonożnego pupila. Aby stworzyć dom pieskowi również on musi mieć w nim swoje przysłowiowe „cztery kąty” – miejsce w którym odpocznie w ciszy, spokoju i cieple. Dlatego oprócz funkcjonalności legowisko dla psów powinno również odpowiednio wpasować się do pomieszczenia w którym się znajduje – stanowi bowiem jego zauważalny element. Design jest ważny – i tak jak w modzie pojawiają się określone trendy, tak w kwestii posłań dla zwierząt sprawa prezentuje się całkiem podobnie. Na rynku legowisk pojawiają się określone tendencje, którymi można się inspirować. O jakich nowych trendach mówić można obecnie? Czym warto kierować się aby wybrać legowisko wygodne, a jednocześnie stylowe? O tym wszystkim poniżej.

Współcześnie legowisko dla psa zaliczyć można jako obowiązkowy „must have” wnętrza mieszkania każdego posiadacza czworonożnego pupila. Aby stworzyć dom pieskowi również on musi mieć w nim swoje przysłowiowe „cztery kąty” – miejsce w którym odpocznie w ciszy, spokoju i cieple.  Dlatego oprócz funkcjonalności legowisko dla psów powinno również odpowiednio wpasować się do pomieszczenia w którym się znajduje – stanowi bowiem jego zauważalny element. Design jest ważny – i tak jak w modzie pojawiają się określone trendy, tak w kwestii posłań dla zwierząt sprawa prezentuje się całkiem podobnie. Na rynku legowisk pojawiają się określone tendencje, którymi można się inspirować. O jakich nowych trendach mówić można obecnie? Czym warto kierować się aby wybrać legowisko wygodne, a jednocześnie stylowe? O tym wszystkim poniżej.

Po pierwsze kolorystyka – co jest na topie?

Choć kiedyś nie zwracano na to szczególnej uwagi, dzisiaj największe znaczenie odgrywa wybór kolorów i ich odpowiednie zestawienie ze sobą. Wszechobecny niegdyś kolorystyczny misz-masz zastąpiło stonowanie oraz pewnego rodzaju uniwersalność. Znacznie popularniejsze w porównaniu do tych zielonych czy niebieskich, są więc legowiska szare, beżowe czy czarne. Aby nie popełnić aranżacyjnej gafy należy w pełni dopasować je do pozostałych mebli i dodatków, znajdujących się w pomieszczeniu – a bez wątpienia w przypadku żywych i mocnych kolorów mogłoby stanowić to nie lada wyzwanie. 

Mimo iż wybór legowisk dostępnych na rynku jest olbrzymi niekiedy stanowi to dość spore utrudnienie nie atut – szczególnie dla wszystkich osób niezdecydowanych. Wówczas nie chcąc stawiać na coś zbyt prostego, wybrać można obecnie niezwykle modne legowiska dwukolorowe. Stanowią one ciekawą alternatywę, szczególnie jeśli mieszkanie urządzone jest w stylu nowoczesnym. 

Personalizacja jest w modzie

Bez większego trudu zauważyć można jeszcze jedna istotną tendencję – urządzając swoje wymarzone mieszkanie, podobnie jak podczas wyboru własnej garderoby marzymy o tym aby było ono po prostu „nasze”. A więc o to aby w pełni oddawało charakter właściciela i wszystkich domowników. Właśnie dlatego coraz większą popularnością cieszą się personalizowane legowiska. Co to właściwie oznacza i w jaki sposób można tego dokonać? 

Podobnie jak można wyrażać siebie poprzez naszywki na ubraniach, tak stworzyć można wyjątkowe posłanie poprzez zastosowanie podobnych zabiegów na legowiskach. Wyjątkowo modne są legowiska z personalizowanymi napisami – najczęściej imieniem pupila. Dzięki nim poza oczywistymi względami estetycznymi każdy wchodzący do domu gość od razu zauważa obecność czworonożnego pupila – jego płeć oraz imię.

Materiał legowiska – wpływ na wystrój pomieszczenia

Świadomość konsumentów jest coraz większa, tak więc coraz ważniejsza i popularniejsza wśród producentów staje się dbałość o jakość używanych materiałów. Legowiska są widocznym elementem każdego mieszkania muszą więc być łatwe w czyszczeniu. Nawet najładniejsze posłanie, będąc zabrudzone, czy poplamione nie będzie w stanie prezentować się we wnętrzu w sposób estetyczny. Czynnikiem decyzyjnym przy wyborze posłania powinien więc być rodzaj wykorzystanej tkaniny tapicerskiej – dobra tkanina to bowiem dobra prezentacja. Ważne aby poszewka legowiska mogła być prana w pralce – to duże ułatwienie dla właścicieli, a dodatkowo dbałość o planetę. Ekologiczne rozwiązania, więc wielokrotne, jak najdłuższe wykorzystywanie określonych produktów jest obecnie jak najbardziej w modzie.

Artykuł został napisany przy współpracy z: https://beds4dogs.pl/

Similar Posts