Porady

Taśma dekarska – niezbędny element dachu

Taśma dekarska – niezbędny element dachu

Dobrze wykonany dom musi być nie tylko wytrzymały, zbudowany na solidnych fundamentach i stabilnej konstrukcji. Kluczowa jest również szczelność konstrukcji i precyzyjna izolacja. Dowiedz się, jaką funkcję pełni taśma dekarska!

 

Taśma dekarska, do czego służy?

Taśmę dekarską stosuje się do uszczelniania elementów konstrukcji dachowej. W zależności od miejsca przeznaczenia konieczne jest dobranie odpowiedniego rodzaju taśmy. Taśmy dachowe pozwalają uszczelnić poszczególne elementy dachu oraz duże powierzchnie. Nie może ich zabraknąć na żadnej budowie.

 

Rodzaje taśmy dachowej

O rodzaju taśmy dekarskiej decyduje materiał, z jakiego jest wykonana, w ten sposób można wyróżnić:

  • Taśmy wykonane z ołowiu lub aluminium, które cechują się wysoką wytrzymałością i wykorzystywane są do obróbki komina.
  • Taśmy kalenicowe, wykonane z miedzi lub aluminium posiadają specjalną konstrukcję umożliwiającą izolowanie kalenic i naroży w konstrukcji dachu.
  •  Taśma bitumiczna, którą z powodzeniem można uszczelnić dach oraz naprawić drobne usterki. 
  • Taśmy do folii dachowych, które pozwalają na trwałe i bezpieczne umocowanie uszczelniających folii dachowych, które gwarantują ochronę dachu przed wilgocią i powietrzem.

Producenci zwracają uwagę, że należy dobierać taśmę dachową nie tylko do miejsca przeznaczenia, ale również do rodzaju materiałów. Każda marka posiada własne parametry i wymiary, a decydując się na kupienie wszystkiego od jednej marki, unikniemy niedokładności podczas uszczelniania dachu.

 

Właściwości taśmy dekarskiej

Taśma dachowa posiada wiele zalet, które wynikają z jej konstrukcji i materiałów:

  • Taśmy dekarskie są wodoodporne i odporne na działanie czynników zewnętrznych, dlatego można stosować je dosłownie wszędzie.
  • Klej butylowy na spodzie taśmy umożliwia szybkie i mocne przymocowanie.
  • Taśmy dachowe są trwałe i dostępne w wielu kolorach, by idealnie pasować do elewacji dachu. 

Odpowiednio dobrane taśmy dachowe zapewnią trwałość i szczelność konstrukcji dachowej, dlatego warto poświęcić trochę czasu, by kupić najlepszy produkt i doskonale dobrane materiały.

Similar Posts