Porady

Wsparcie prawne dla nieruchomości. Jaką pomoc oferuje radca prawny?

Rynek nieruchomości aktualnie przeżywa niemały kryzys. Mimo to sektor mieszkań wciąż się rozwija. Deweloperzy i inwestorzy nieustannie starają się pogłębiać wiedzę i być na bieżąco, jednak nie we wszystkich sprawach dają sobie radę samodzielnie. Do takich spraw należy głównie prawo nieruchomości, które charakteryzuje się wysokim stopniem skomplikowania. Bez wsparcia prawnego transakcje na rynku nieruchomości, są twardym orzechem do zgryzienia, dlatego przed dokonaniem jakiejkolwiek ważnej decyzji, warto skonsultować się z radcą prawnym.

Rynek nieruchomości – czy niesie za sobą jakieś ryzyko?

Odpowiedź na to pytanie nie będzie raczej zaskoczeniem. W Internecie można znaleźć wiele informacji na temat tego, że rynek nieruchomości wiąże się z wysokim ryzykiem – jest ono nieodłączną częścią sektora mieszkań i całego procesu inwestycyjnego. Takie ryzyko nosi nazwę „ryzyka transakcyjnego”.

Zakup, sprzedaż, czy też inne tego typu transakcje, mimo iż wydają się banalne, wcale takie nie są. Dlaczego? Jest zbyt wiele czynności, które należy podjąć, aby doprowadzić inwestycję do końca. Niektórym osobom z pewnością uda się w jakiś sposób uniknąć takiego ryzyka. No, ale co z pozostałymi? Pozostałym osobom pomoże radca prawny od nieruchomości.

Co należy do zadań radcy prawnego od nieruchomości?

Ocena zakresu ryzyka oraz doradztwo najlepszych rozwiązań to tylko niektóre z obowiązków radcy prawnego. Jest on właściwą osobą do tego, by pomagać przedsiębiorcom na wszystkich etapach procesu inwestycyjnego. Na jego pomoc mogą liczyć zarówno inwestorzy, deweloperzy, najemcy, ale też wynajmujący oraz firmy budowlane.

Radca prawny wykonując swoje codzienne obowiązki, ma kontakt z różnymi specjalistami. Posiada bogate doświadczenie, dlatego jest w stanie dobrać najlepsze rozwiązanie w każdej sprawie dotyczącej nieruchomości pod względem prawnym. Do jego najważniejszych zadań należą:

  • obsługa prawna każdej osoby zaangażowanej w proces inwestycyjny;

  • analiza stanu prawnego nieruchomości;

  • udział w negocjacjach handlowych;

  • przygotowywanie umów kupna i sprzedaży;

  • profesjonalne doradztwo w zakresie prawa nieruchomości;

  • obsługa flipów nieruchomości i wiele więcej.

Najbardziej pomocna dla wielu przedsiębiorców jest jednak ocena ryzyka oraz wsparcie w ustalaniu najlepszych rozwiązań. Doświadczony prawnik może również wyjaśnić, z czym wiąże się status prawny danej nieruchomości.

Czy warto korzystać z pomocy radcy prawnego ds. nieruchomości?

Bazując na powyższych informacjach, przedsiębiorcy, którzy decydują się na współpracę z kancelarią nieruchomości, mogą naprawdę wiele zyskać. Prawnik może ustalić kwotę odszkodowania, jeżeli zaistnieją podstawy do jego wypłacenia. Jeżeli na którymś etapie procesu inwestycyjnego przedsiębiorca nie dopełnił wszystkich formalności, specjalista znajdzie lukę i podejmie odpowiednie kroki. Pomoże przy tym zrozumieć specyfikację rynku nieruchomości.

Czy zatem warto oddać się w ręce eksperta od prawa nieruchomości? Odpowiedź brzmi: tak. Bez względu na to, czy przedsiębiorca inwestuje w zakup nieruchomości, czy prowadzi ich sprzedaż, pomoc radcy prawnego wspiera proces inwestycyjny rzetelnie i fachowo.

Similar Posts