Porady

Akcesoria do garderoby – jakie wyposażenie warto wybrać?

Akcesoria do garderoby - jakie wyposażenie warto wybrać?

Posiadanie własnej garderoby to marzenie większości kobiet. Przechowywanie ubrań w specjalnie wydzielonym do tego pomieszczeniu, niesie ze sobą wiele korzyści, jest również doskonałą alternatywą dla zwykłej szafy. Dlaczego garderoba to dobre rozwiązanie? Jakie akcesoria będą stanowić jej funkcjonalne wyposażenie?

Jakie są zalety posiadania garderoby w domu?

Posiadanie garderoby ma wiele korzyści. Wśród najważniejszych należy wymienić:

  • Więcej miejsca w sypialni – z racji tego, że wszystkie ubrania, buty i akcesoria znajdują się w garderobie, w sypialni można postawić jedynie niewielką szafkę czy komodę na drobiazgi. Dzięki temu wnętrze staje się przestronne i uporządkowane.
  • Łatwy dostęp do rzeczy – otwarta przestrzeń umożliwia proste i szybkie znalezienie wybranych ubrań, butów czy torebek.
  • Porządek – w garderobie wszystkie rzeczy są poukładane w odpowiednich miejscach, bardzo często z podziałem na użytkowane codziennie i sezonowo, dzięki czemu w pomieszczeniu panuje ład.
  • Domową przymierzalnię – wyposażona w lustro garderoba może pełnić funkcję przymierzalni, w której nie tylko będzie można się przebrać czy przejrzeć dokładnie przed wyjściem z domu, lecz także testować nowe zestawienia ubrań.
  • Funkcjonalność – garderoba jest doskonałym miejscem przechowywania rzeczy używanych sporadycznie. Są to m.in. ubrania sezonowe np. do jazdy na nartach, a także walizki, koce czy różne sportowe akcesoria. W pomieszczeniu nie ma niewykorzystanej przestrzeni, ponieważ każda ściana zastawiona jest meblami, dlatego z łatwością można zgromadzić w niej cały dobytek.

Ponadto w porównaniu do zwykłej szafy, garderoba umożliwia urządzenie pomieszczenia w oparciu o własny gust i w zależności od indywidualnych potrzeb. Tak samo jak w przypadku aranżacji kuchni czy pokoju, można zaplanować dokładnie styl, wzornictwo oraz wybrać elementy pasujące do wystroju, takie jak półki, drążki i wieszaki na ubrania czy kosze. To właśnie dzięki praktycznym akcesoriom segregacja rzeczy jest łatwiejsza, a w pomieszczeniu panuje porządek.

Jakie akcesoria do garderoby wybrać?

Wyposażenie każdej garderoby składa się z różnych akcesoriów, które pomagają w przechowywaniu ubrań, butów, torebek i dodatków, segregują i porządkują rzeczy, a także chronią je przed ewentualnym zniszczeniem. Wśród najbardziej funkcjonalnych elementów należy wymienić półki, drążki, wieszaki i kosze.

Półki wysuwne

W garderobie przechowuje się nie tylko ubrania, lecz także buty i biżuterię. Rozwiązaniem, które wprowadzi do pomieszczenia ład, ułatwi znalezienie konkretnych rzeczy, a także zabezpieczy przed ich pognieceniem, zabrudzeniem, zakurzeniem czy zgubieniem, będą specjalne półki wysuwne. W ofercie hurtowni Grass-Hopper znajduje się szeroki wybór półek na buty, biżuterię czy spodnie, które wyróżniają się pełnym wysuwem, bogatą gamą kolorystyczną, prowadnicą soft close oraz wytrzymałą konstrukcją.

Drążki i wieszaki

Jednym z najpopularniejszych elementów garderoby jest drążek meblowy, który można przymocować zarówno do sufitu, jak i ścian bocznych. Wysokość jego montażu powinna być uzależniona od długości ubrań po to, by móc je swobodnie przechowywać. Należy wziąć zatem pod uwagę nie tylko sukienki i koszule, lecz również płaszcze. Decydując się na konkretny drążek, powinno się sprawdzić również jego udźwig. Jest to niezwykle ważne, ponieważ każdy drążek pod wpływem ciężaru, ulega ugięciu. Jeżeli jesteś posiadaczem większej przestrzeni, dobrze przechowywać poszczególne ubrania na oddzielnych wieszakach. Można rozważyć także zakup specjalnych wieszaków wysuwnych na odzież czy krawaty, dzięki którym zagospodarujesz najmniejszy kawałek garderoby, a także wieszaki na spodnie, które można złożyć w połowie i zawiesić pionowo.

Kosz

Kosz to idealnie miejsce do przechowywania elementów garderoby niepodatnych na zagniecenie, np. czapek, rękawiczek, skarpetek, bielizny czy szalików. Apaszki, chusty czy krawaty lepiej zawiesić na wieszakach wysuwnych. Wybierając kosz, warto zdecydować się na model stanowiący równocześnie wysuwaną półkę. Pojemne akcesoria zapewnią niebywały porządek w garderobie.

Podsumowanie

Akcesoria do garderoby pozwalają utrzymać w pomieszczeniu porządek, ułatwiają segregację rzeczy, a także ułatwiają do nich dostęp. Jeżeli rozważasz zakup wysokojakościowych półek, drążków, wieszaków czy koszy, polecamy skorzystanie z bogatej oferty hurtowni Grass-Hopper.

Similar Posts