Porady

Meble łazienkowe — czym warto się kierować przy ich wyborze?

Meble łazienkowe — czym warto się kierować przy ich wyborze?

Współczesne łazienki to efektowne wnętrza, które — mimo swoich małych rozmiarów — są doskonale zaprojektowane i dopracowane w każdym szczególe. Ogromny wybór armatury łazienkowej, płytek, ceramiki oraz funkcjonalne meble łazienkowe dają ogromne możliwości aranżacyjne, które pomagają stworzyć w łazience wygodną i komfortową przestrzeń. Meble łazienkowe zawsze odgrywają w aranżacji kluczową rolę. To one pomagają zadbać o funkcjonalność pomieszczenia, porządkują przestrzeń i nadają odpowiedni styl aranżacji.

Najważniejszy jest dobry plan

Meble do łazienek mogą mieć różne kształty i mieć nieco inne funkcje.

Decydując się na zakup mebli do łazienki, zawsze powinieneś pamiętać o wykonaniu dokładnego pomiaru pomieszczenia. Musisz wiedzieć, ile miejsca masz na konkretne meble i jaką szafkę możesz umieścić pod umywalką czy obok miski WC. Przestrzeń w łazience musi być ergonomiczna i wygodna w użytkowaniu. Rozmieszczenie ceramiki łazienkowej i poszczególnych szafek należy dokładnie zaplanować już na etapie projektu. Musisz wiedzieć, w jaki sposób doprowadzić łącze wody i gdzie umieścić instalację kanalizacyjną.

Meble łazienkowe pod umywalkę

Doskonałym rozwiązaniem, jeśli chodzi o wyposażenie łazienki, są z pewnością szafki podumywalkowe. To świetne miejsce do przechowywanie łazienkowych akcesoriów i dajace jednocześnie możliwość stworzenia pięknej aranżacji wnętrza. Możesz zdecydować się na gotowe meble łazienkowe z umywalką albo na szafkę z blatem, w której sam osadzisz miskę umywalki. Funkcjonalna szafka podumywalkowa z szufladami lub półkami to doskonałe rozwiązanie do każdej łazienki. Meble łazienkowe z blatem to dodatkowa przestrzeń do przechowywania kosmetyków i drobiazgów, które chcesz mieć zawsze pod ręką.

Czym powinny się charakteryzować meble do łazienek?

Meble łazienkowe muszą być odporne na wilgoć i częste zmiany temperatury oraz być łatwe w utrzymaniu w czystości, a wszystkie elementy metalowe takie jak zawiasy, okucia czy uchwyty powinny być zabezpieczone przed korozją. Dlatego sprawdzą się tutaj meble lakierowane lub odpowiednio zaimpregnowane. W przypadku mebli łazienkowych szczególnie warto zwrócić uwagę na staranność wykończenia, ponieważ ma to ogromny wpływ na finalny efekt aranżacji.

Meble do łazienek powinny być również idealnie dopasowane do wielkości pomieszczenia oraz stylu danej łazienki. W małej łazience o wiele lepiej sprawdzą się szafki wiszące, dzięki którym optycznie powiększysz wnętrze i zaoszczędzisz dużo miejsca. Możesz też zdecydować się na szafkę z lustrzanym frontem, żeby zyskać dodatkowe miejsce do przechowywania niezbędnych w łazience drobiazgów. W małych i ciasnych łazienkach lepiej sprawdzą się białe lub jasne meble wykończone na wysoki połysk, ponieważ wizualnie powiększą wnętrze.

Jakie meble łazienkowe są najlepszym wyborem?

W jakie szafki powinna być wyposażona łazienka? Meble łazienkowe to rzecz dość indywidualna i uzależniona przede wszystkim od dostępnego miejsca. Z pewnością przydatna będzie szafka podumywalkowa z blatem, ale możesz również się zdecydować na wysoki komin czy dużą wnękową szafę, w której bez problemu ukryjesz pralkę. Wszystko zależy od aranżacji i wielkości Twojej łazienki.

Similar Posts