Porady

Jak odnowić metalowe ogrodzenie?

Ogrodzenie jest nie tylko elementem zabezpieczającym, ale również ważną częścią estetyki Twojego domu. Niestety, wraz z upływem czasu i działaniem warunków atmosferycznych, nawet najlepiej wykonany metalowy płot może stracić swój urok. Nie martw się! Istnieje skuteczny sposób na przywrócenie mu doskonałego wyglądu i solidne zabezpieczenie metalowej konstrukcji. W tym krótkim poradniku dowiesz się, jak odnowić ogrodzenie przy użyciu emalii do metalu.

1. Przygotowanie powierzchni

Pierwszym krokiem do odnowienia metalowego ogrodzenia (www.farbyjedynka.pl) jest staranne przygotowanie powierzchni do malowania. Usuń wszelkie tłuste plamy, naloty, biologiczne osady i inne zanieczyszczenia. Jeśli na powierzchni pozostała łuszcząca się stara farba, również trzeba się jej pozbyć – w tym celu możesz wykorzystać odpowiednie środki chemiczne.

2. Wybór odpowiedniej emalii do metalu

Estetyczny wygląd ogrodzenia na długie lata uzyskasz nie tylko poprzez prawidłowe przygotowanie powierzchni do malowania. Ważna jest także dobrej jakości emalia do metalu, wykorzystana podczas pracy. Świetnym wyborem będzie np. Jedynka Drewno i Metal Mat. Dzięki niej na Twoim ogrodzeniu powstanie gładka i matowa powłoka o wysokich walorach dekoracyjnych.

Emalię do metalu wyróżnia również wysoka siła krycia oraz odporność na czynniki mechaniczne i atmosferyczne. Jeśli więc szukasz dobrego produktu do dekoracyjno-ochronnego malowania ogrodzenia, Jedynka Drewno i Metal Mat będzie świetnym wyborem.

3. Zagruntowanie powierzchni

Gdy Twoje ogrodzenie jest już oczyszczone i suche, a emalia do metalu wybrana, trzeba zająć się gruntowaniem. Dzięki temu poprawisz przyczepność farby do malowanej powierzchni i zużyjesz mniej produktu.

4. Malowanie ogrodzenia

Dopiero teraz docieramy do etapu, uważanego przez wiele osób za najważniejszy. Przed przystąpieniem do malowania wybierz odpowiednie narzędzia malarskie. Jedynka Drewno i Metal Mat może być aplikowana przy pomocy pędzla, wałka lub natrysku. Zwróć również uwagę na warunki, w których będziesz prowadzić pracę – temperatura powietrza powinna wynosić ponad +5°C, a optymalna wilgotności powietrza powyżej 80%.

Przed użyciem emalii do malowania dokładnie wymieszaj produkt. Następnie nałóż pierwszą, cienką warstwę. Pamiętaj, aby ją równomiernie rozprowadzać, unikając tworzenia zacieków. Odczekaj minimum jedną dobę i zaaplikuj kolejną warstwę emalii. Po jej wyschnięciu ogrodzenie będzie gotowe!

Similar Posts