Porady

Odbojniki do drzwi – hit, czy kit?

Masz dość obitych i uszkodzonych od drzwi ścian? Drażnią Cię ślady klamki na dopiero co pomalowanej powierzchni? To znak, że w Twoim domu brakuje odbojników! To niewielkie i niedrogie akcesoria, które mogą znacznie poprawić jakość Twojego codziennego życia – zobacz dlaczego?

Akcesoria drzwiowe do zatrzymywania

Na drzwi składa się nie tylko samo skrzydło, ale również zawiasy, klamka, zamek, czy rozeta. Dobrym pomysłem jest zadbanie o jeszcze jeden element, jakim jest niewielki, ale jakże przydatny na co dzień odbojnik, zwany również stoperem. Najbardziej popularne są te podłogowe, które od spodu są zazwyczaj wyposażone w element samoprzylepny, umożliwiające natychmiastowe przytwierdzenie w wybrane miejsce, bez potrzeby wiercenia otworów.

Mogą przyjmować rozmaite kształty – jedne są płaskie i mają formę grzybków, inne przypominają walce lub nawet kule. Wśród nich można również znaleźć produkty inspirowane klinami, czyli w kształcie trójkątów, które stopniowo zatrzymują otwierające się skrzydło. Można je znaleźć między innymi tutaj: https://www.bricomarche.pl/stolarka/drzwi/akcesoria-do-drzwi/odbojniki-stopery. Ciekawie prezentują się też serie stworzone z myślą o dzieciach – nawiązują formą do kleksów, zwierzątek, czy przywołujących miłe skojarzenia postaci z bajek, a nawet figurek.

Inna wersja to produkty ścienne, które mają postać poziomego bolca, który ma za zadanie zatrzymać drzwi kilka centymetrów od ściany, dzięki czemu unikniemy jej ubicia.

Jakie odbojniki do drzwi wybrać?

Stopery mają różne rozmiary i wykonywane są z różnych materiałów. Do wyboru są zarówno propozycje drewniane, jak i te z tworzyw sztucznych, silikonów, ale także spore zainteresowanie wzbudzają serie kauczukowe, które doskonale amortyzują wszelkie uderzenia. Model dla siebie można wybrać wśród różnych wariantów kolorystycznych – chromowanych, białych, czarnych i kolorowych. Jeśli zależy Ci na tym, aby odbojnik nie był widoczny, wybierz taki pod kolor posadzki. Brąz zniknie na ciemnych panelach, a szarości świetnie wpasują się w kafle imitujące beton. Jest jeszcze jedna możliwość – całkowicie przezroczyste, transparentne odbojniki, które są na tyle uniwersalne, że sprawdzą się nawet w przypadku wzorzystych kafli patchworkowych, lastriko, czy eleganckiego marmuru.

Oprócz jednolitych ograniczników sporą grupę stanowią modele dwukolorowe. Można wśród nich znaleźć te stanowiące połączenie stali z drewnem lub tworzywem sztucznym, dzięki czemu nie tylko spełniają swoje zadanie, ale przy okazji są niewielką dekoracją

Similar Posts