Porady

Skuteczne uzdatnianie wody studziennej

Skuteczne uzdatnianie wody studziennej

Ujęcie wody ze studni głębinowej to doskonały sposób, by zminimalizować rachunki za wodę. Co jednak, gdy woda studzienna jest niskiej jakości, znajdują się w niej rudy żelaza bądź zanieczyszczenia, a jej zapach nie należy do przyjemnych? Tutaj niezwykle pomocne okażą się uzdatniacze i filtry. Więcej na ten temat znajdziecie poniżej. Zapraszamy do lektury!

Woda studzienna ‒ uzdatniacze

Jak już wspomnieliśmy, jakość wody ze studni możemy podnieść za pomocą uzdatniaczy i filtrów. Jakie urządzenia w szczególności godne są uwagi?

  • Uzdatniacz wody Hydro Multi 25 ‒ Hydro Multi to urządzenie z 25 litrami multifunkcyjnego złoża Aquamulti. Uzdatniacz sprawi, że pobierana ze studni woda będzie oczyszczona i zmiękczona, a my pozbędziemy się takich problemów, jak nieprzyjemny zapach czy żółtawa barwa. Urządzenie jest intuicyjne w obsłudze, ma niewielkie wymiary i z pewnością będzie doskonale spełniać swoją funkcję przez długi czas. 
  • Uzdatniacze wody Hydro Multi 36 oraz Hydro Multi 48 ‒ to dwuelementowe urządzenia, dzięki którym jakość wody będzie lepsza. Wspomniane uzdatniacze zawierają dużą ilość multifunkcyjnego złoża Aquamulti. Zadaniem złoża jest zatrzymanie aż pięciu związków: żelaza, manganu, amoniaku i pochodnych, twardości oraz zawiesiny. Wszystko to umożliwia pozbycie się nieprzyjemnego zapachu i zanieczyszczeń.
  • Filtry dezynfekujące ‒ działanie filtrów dezynfekujących najczęściej oparte jest o lampy UV. Dzięki promieniowaniu bakterie i wirusy zostają usunięte, a jakość wody wzrasta.
  • Filtry odżelaziające ‒ zadaniem filtrów odżelaziających jest zatrzymanie znajdujących się w wodzie związków żelaza i manganu. Warto pamiętać, że woda zawierająca nadmierną ilość wspomnianych związków może być szkodliwa dla naszego zdrowia.

Technika wody

Wszystkim osobom, które chcą uzdatnić pobieraną ze studni wodę, polecamy firmę Technika Wody. Technika Wody oferuje wydajne filtry i uzdatniacze, które w znacznym stopniu poprawia jakość wody studziennej, a także filtry kuchenne czy oczyszczacze wody.

 Podsumowanie

Woda studzienna może zawierać zanieczyszczenia i mieć nieprzyjemny zapach, w takim przypadku konieczne jest jej uzdatnienie. Dzięki odpowiednio dobranym uzdatniaczom i filtrom woda studzienna będzie czystsza, smaczniejsza i zdrowsza. Wśród zalecanych urządzeń wymienić możemy: uzdatniacz wody Hydro Multi 25, Hydro Multi 36, Hydro Multi 48, filtr dezynfekujący czy odżelaziający. 

Similar Posts