Porady

Nowoczesne metody ocieplania domów

Nowoczesne metody ocieplania domów

Ocieplanie domu jest niezwykle istotne. To proces, którego nie warto odkładać na później. Im szybciej Twój dom zostanie zabezpieczony warstwą ociepleniową, tym szybciej zaczniesz oszczędzać na rachunkach za ogrzewanie. Aby mieć pewność, że wykonana izolacja cieplna jest naprawdę skuteczna, warto zdecydować się na nowoczesne metody ocieplania, które nie bez powodu cieszą się stale rosnącą popularnością.

Pianka poliuretanowa idealna do ocieplania konstrukcji budowlanych

Do tej pory z ocieplaniem domu kojarzyła się przede wszystkim wełna mineralna oraz płyty styropianowe układane na ścianach domu oraz dachu. Takie metody nadal cieszą się stosunkowo dużą popularnością, jednak coraz częściej zastępowane są ocieplaniem z wykorzystaniem pianki poliuretanowej. Przewaga tego rozwiązania wynika z jego naprawdę dużej skuteczności oraz z wyjątkowych właściwości piany PUR, która charakteryzuje się bardzo niskim współczynnikiem przewodzenia ciepła. 

Najpopularniejszą metodą wykorzystywania pianki poliuretanowej do ocieplania budynków, jest obecnie metoda natryskowa. Docieplanie stropów, poddaszy, piwnic oraz wszelkich innych nawierzchni z wykorzystaniem tego rozwiązania jest bardzo efektywne. Ocieplanie metodą natryskową pianą PUR gwarantuje brak mostków termicznych, dzięki czemu ciepłe powietrze nie ma możliwości wydostawać się na zewnątrz. Ponadto takie rozwiązanie zapewnia bardzo szybkie wykonanie prac — nakładanie pianki PUR pistoletem natryskowym nie zajmuje dużo czasu, a piana szybko zastyga. 

Postaw na nowoczesne rozwiązania, które zapewnią Ci spokój na długie lata

Pianka poliuretanowa to materiał, który jest wykorzystywany na wiele sposobów i w wielu różnych branżach. Doceniane są jej wyjątkowe właściwości, za które należy uznać nie tylko niski współczynnik przewodzenia ciepła, ale także jej doskonałe przyleganie do każdej nawierzchni oraz trwałość. Pianka PUR ma także odpowiednią sztywność, a dzięki temu, że warstwa nakładana metodą natryskową dodatkowo zawiera powłoki elastomerowe i powłoki polimocznikowe, to zapewnia również ochronę przed wilgocią. 

Dużą zaletą natryskowego ocieplania budynków jest fakt, że to materiał, który nie traci swoich właściwości nawet po wielu latach. Jest to więc inwestycja na naprawdę długi czas w bardzo skuteczną metodę, która gwarantuje zatrzymanie ciepła we wnętrzu domu lub innej konstrukcji budowlanej. Wykorzystanie pianki PUR pozwala na poczynienie znacznych oszczędności w zakresie kosztów ogrzewania budynku, dlatego też jest to bardzo rozsądne i ekonomiczne rozwiązanie.

Similar Posts