Dom i Ogród

Jakie lustro wybrać?

Jakie lustro wybrać?

Chyba nikt nie wyobraża sobie przedpokoju bez lustra. Problem zaczyna pojawiać się w momencie, gdy trzeba dokonać odpowiedniego wyboru. Okazuje się, że na rynku jest bardzo dużo dostępnych modeli i wybór lustra do przedpokoju nie zawsze jest oczywistą sprawą.

Gdzie zamontować lustro?

Lustro pełni funkcję zarówno praktyczną, która pozwala na skontrolowanie swojego wyglądy przed wyjściem z domu oraz funkcję dekoracyjną. Z tych powodów niezbędne jest odpowiednie umieszczenie lustra w pomieszczeniu. Przede wszystkim powinno być zamontowane na właściwej wysokość tak, aby lustro do przedpokoju odbijało cała sylwetkę. Ważne jest też znalezienie miejsce, które nie jest narażone na uszkodzenia mechaniczne. Zamontowanie lustra w pobliżu klamki często otwierających się drzwi może nie być dobrym pomyśleć, gdyż będzie narażone na pęknięcie. Lustro do przedpokoju może być też postawione na podłodze i oparte o ścianę lub przymocowane bezpośrednio do ściany. Inną opcją jest wkomponowanie lustra w drzwi od szafy lub innego mebla. Możliwości jest bardzo dużo, należy kierować się wygodą podczas korzystania, funkcjonalnością oraz odpornością na uszkodzenia.

Jakie rodzaje są dostępne?

Lustra do przedpokoju mogą występować w kilku rodzajach, ze względu na kształty wyróżniamy lustra prostokątne oraz okrągłe, które zazwyczaj są mniejszych rozmiarów. Lustra prostokątne mogą być bardzo duże i obejmować całą sylwetkę, idealnie nadają się do przestronnych pomieszczeń i maja bardzo duży wymiar praktyczny. Dodatkowo niektóre mogą posiadać dodatkowe wyposażenie takie jak półki na których można zostawić małe elementy garderoby, takie jak czapki, rękawiczki czy szaliki. Ciekawą formę mają lustra o strukturze plastra miody, tzn. składa się na nie bardzo dużo małych luster. Idealnie nadają się do stylowych wnętrz, gdzie będą się idealnie komponowały z resztą mebli. Z pewnością wzbudzą ciekawości i będą bardzo atrakcyjne. Lustra zamontowane w drzwiach szafy zajmują mało miejsca oraz są na ogół duże co zaliczamy do ich atutów. Lustra do przedpokoju mogą posiadać też dodatkowe podświetlenia, dzięki czemu można z nich korzystać wieczorami i podnosi to ich funkcjonalność. Można tez wybierać pomiędzy lustrami z oprawami i tymi bez. Oprawa może współgrać z resztą znajdujących się w pomieszczeniu rzeczy. Może być wykonana z drewna lub innych materiałów, np. miedzi. Dostępne są różne warianty kolorystyczne. Niezależnie od tego jaki rodzaj zostanie wybrany bez wątpienia lustro jest jednym z przedmiotów, które obowiązkowo trzeba posiadać w domu.

Similar Posts