Porady

Interesuje cię zimowe lokum na placu budowy?

Interesuje cię zimowe lokum na placu budowy?

Budowa domu marzeń to często sprawa, która ciągnie się w nieskończoność. Zwłaszcza w dobie inflacji. Niekiedy z tego powodu trzeba gdzieś przeczekać zimne miesiące, ponieważ budynek wciąż nie nadaje się do zamieszkania. W takiej sytuacji przydaje się zimowe lokum na placu budowy w postaci prostej konstrukcji modułowej. Warto przyjrzeć się temu bliżej, nie sądzisz?

Domek modułowy w praktyce

Niewielki obiekt mieszkalny, który można postawić szybko i tanio na dowolnej działce. Tak w największym skrócie można opisać budynek o charakterze modułowym. Jak mówi nam chociażby blog mjproject.tech/ile-kosztuje-dom-modulowy/, tego typu konstrukcje powstają dzięki połączeniu gotowych elementów, które są produkowane w fabrykach, a składane dopiero na wskazanym placu budowy. W zależności od powierzchni i samego projektu, proces ten może trwać od kilku tygodni do trzech miesięcy od momentu dokonania zakupu.

Do postawienia takiej konstrukcji, jeśli ma służyć zimą, zwykle potrzebne są fundamenty oraz stosowne pozwolenie. Niemniej to niewielki wysiłek, aby posiadać zgrabny i całkowicie funkcjonalny domek z drewna, który posłuży jako komfortowe mieszkanie wczas zimy.

Tymczasowa konstrukcja na budowie domu

Co interesujące, w przypadku domku modułowego produkowanego dzisiaj, możesz liczyć na pełną hydroizolację, 100% ochronę przed deszczem, świetnie rozplanowaną przestrzeń kuchni i łazienki, a nawet tarasy. W dodatku wszystko będzie zgrabne i estetyczne, w związku z czym nie masz się co obawiać, że zamieszkasz z rodziną w jakimś baraku. Choć to rozwiązanie tymczasowe, nowoczesny domek modułowy będzie przypominał luksusowy budynek letniskowy, który będzie można złożyć równie łatwo, jak się go postawiło.

Ile kosztuje lokum na placu budowy?

Na stronie mjproject.tech/ile-kosztuje-dom-modulowy/ można zapoznać się ze szczegółami na ten temat, ale należy się spodziewać kosztu podobnego do kupna dobrego samochodu. Pamiętaj jednak, że po skończeniu wymarzonego domu budynek tymczasowy będziesz mógł sprzedać na rynku wtórnym. Niemniej prawdą jest, że wielu Polaków koniec końców decyduje się tego nie robić. Dlaczego? Ponieważ taki domek modułowy śmiało można przenieść na inną działkę, gdzie będzie służył jako faktyczny obiekt wypoczynkowy na czas długiego weekendu, dajmy na to. Niektórzy zostawiają go również jako domek dla gości, którzy chcą przyjechać latem lub zimą. W gruncie rzeczy dzięki takiemu rozwiązaniu będą mieli do dyspozycji całkowitą prywatność oraz komfort apartamentu. W związku z tym małe, pozornie tymczasowe lokum na placu budowy zamienia się często w coś dużo cenniejszego. Pomyśl o tym.

 

Similar Posts