Dom i Ogród

Jak urządzić sypialnię? Przegląd mebli

Jak urządzić sypialnię? Przegląd mebli

Sypialnia powinna być indywidualnym azylem każdego. To miejsce, w którym śpimy i odpoczywamy. W sypialni możemy pozwolić sobie na pełen indywidualizm. Zobacz, jakie meble do sypialni warto kupić i jak urządzić sypialnię, by nie chciało się z niej wychodzić!

Jakie meble do małej sypialni?

Wyróżnia się trzy podstawowe meble, które muszą znaleźć się w każdej sypialni. Mowa oczywiście o łóżku, stoliku lub stolikach nocnych oraz pojemnej szafie, która będzie w stanie pomieścić wszystkie nasze rzeczy. Oczywiście dobór dodatkowych mebli jest kwestią indywidualną, ale biorąc pod uwagę, że sypialnie są zwykle dość małe, nie powinniśmy przesadzać z ilością elementów wyposażenia.

Najważniejsze wydaje się łóżko. Małe, czy duże? To największe jest bardzo kuszące. Kto nie marzył czasem o ogromnym łóżku, na którym można się wyciągnąć i zawinąć w nie mniejszą kołdrę? Niestety z praktycznego punktu widzenia łóżko wielkości lotniska nie jest najlepszym pomysłem. Najlepiej postawić na uśrednione wymiary. Nie za małe, nie za duże, lecz w sam raz. Przy wyborze łóżka musimy pamiętać o dobraniu odpowiedniego materaca dobrej jakości.

Stoliki nocne nie są obowiązkowym elementem w sypialni, ale ich obecność w tym miejscu wydaje się oczywista. W zależności od stylu, w jakim urządzasz sypialnię, postaw na klasyczne drewniane stoliki lub nowocześniejsze, w stylu loftowym. Stolik nocny można również zamienić na toaletkę, która w sypialni pasuje jak ulał. Wisienką na torcie będzie dopasowana stylem szafa lub komody.

Szafa, czy komody?

Duże szafy na całą ścianę cieszą się dużą popularnością ze względu na funkcjonalność. Nie każdy musi być ich fanem, jednak opcji dużej szafy w sypialni nie powinniśmy od razu skreślać. Nie musisz koniecznie montować w pokoju ogromnej szafy na wymiar, gdzie do najwyższych półek trzeba sięgać z użyciem drabiny. W sklepach dostępne są znacznie ciekawsze modele szaf, które nie są tak duże, ale z pewnością świetnie zorganizowane.

Z praktycznego punktu widzenia liczy się pojemność szafy. Jeśli wybierasz taki mebel do swojego pokoju, sprawdź, jak wygląda w środku. Najładniejsze fronty będą na nic, jeśli szafa nie spełni swojej funkcji. Wystarczająca ilość miejsca na wieszaki, złożone ubrania, buty, pościel, czy akcesoria użytku domowego. Musisz dobrać szafę pod względem przedmiotów, które chcesz w niej przechowywać.

Małe komody z pewnością są łatwiejsze w zaaranżowaniu, ale istnieje duże ryzyko, że zajmą całe pomieszczenie, ograniczając przestrzeń. A przy tym trzeba pamiętać, że do takiej komody nie schowamy odkurzacza, czy kilku kompletów pościeli.

Jakie kolory są modne w sypialni?

Sypialnia to miejsce, które możesz urządzić tylko dla siebie, dlatego spełnij swoje oczekiwania w stu procentach! Dzisiejsza moda jest w stanie współgrać niemal ze wszystkimi oczekiwaniami. W trendach są zarówno modne, jak i ciemne sypialnie. Ciemne kolory na ścianach warto zestawić z białymi meblami. Wbrew pozorom taka kompozycja nie jest przytłaczająca. Na koniec należy pamiętać o dobrym oświetleniu. Zarówno do jasnej, jak i ciemnej sypialni warto dobrać oświetlenie o ciepłej barwie, wykorzystując taśmy LED.

Similar Posts