Porady

Jaki odkurzacz przemysłowy warto wybrać?

Jaki odkurzacz przemysłowy warto wybrać?

Jaki odkurzacz przemysłowy warto wybrać? Na co zwrócić uwagę, szukając optymalnego urządzenia? Podpowiadamy w dzisiejszym artykule. 

 

  1. Jaki odkurzacz przemysłowy kupić?
  2. Na co zwrócić uwagę kupując odkurzacz z otrząsaczem?

 

Pracujesz w warsztacie lub na magazynie? Zależy Ci na tym, aby łatwo utrzymać czystość w tego rodzaju miejscach? A może planujesz remont i zastanawiasz się, czym wyczyścić później wszystkie pomieszczenia? W każdym przypadku najlepszą opcją będą odkurzacze przemysłowe. Jaki odkurzacz przemysłowy kupić? Czym wyróżnia się odkurzacz z otrząsaczem? Szczegóły na ten temat znajdziesz w niniejszym wpisie.

Jaki odkurzacz przemysłowy kupić?

Po każdym remoncie czy budowie trzeba dokładnie wysprzątać pomieszczenie. Do czyszczenia podłogi najczęściej wykorzystuje się oczywiście odkurzacz. Warto jednak wiedzieć, że z resztkami remontowymi domowy odkurzacz nie tylko sobie nie poradzi, ale i sprzątanie licznych, ostrych drobinek, pyłu czy opiłków może doprowadzić do awarii. W takiej sytuacji najlepszą opcją będzie wydajny odkurzacz przemysłowy.

Odkurzacze przemysłowe świetnie radzą sobie nie tylko ze wspomnianymi opiłkami, ostrymi drobinkami czy pyłami, ale i z lakierami, farbami czy pleśnią. Taki profesjonalny odkurzacz przemysłowy jest doskonałą opcją dla różnego rodzajów zakładów produkcyjnych, fabryk, zakładów stolarskich czy warsztatów samochodowych.

Aktualnie na rynku można znaleźć odkurzacze przemysłowe w kilku klasach, a mianowicie w klasie L, M oraz H. Do pochłaniania małego kruszywa i płynów polecamy przede wszystkim modele klasy L. To urządzenia, które znajdą zastosowanie przede wszystkim w warsztacie stolarskim. Odkurzacze przemysłowe klasy M poza drobnym kruszywem doskonale poradzą sobie także z usuwaniem gipsów i różnego rodzaju odpadów z farb. Klasa L natomiast obejmuje najwydajniejsze rozwiązania, przeznaczone do usuwania największych i równie najniebezpieczniejszych zanieczyszczeń – na przykład azbestu, ołowiu czy nawet pleśni.

Warto jednak wiedzieć, że duże odkurzacze przemysłowe, które nierzadko mierzą się z trudniejszymi zabrudzeniami, często się zapychają. Jak temu zaradzić? Wybierając odkurzacz z otrząsaczem – czyli trybem, który zapewnia poprawę zarówno skuteczności, jak i wydajności pracy. 

Na co zwrócić uwagę kupując odkurzacz z otrząsaczem?

Kupując odkurzacz przemysłowy – z otrząsaczem czy bez – warto zwrócić uwagę przede wszystkim na jego moc. Urządzenie powinno mieć minimum 1200 W, a optymalną opcją jest 1800 W. Przy licznych i trudnych zanieczyszczeniach dużo lepiej poradzi sobie odkurzacz o mocy 3000 W.

Kolejny aspekt to długość kabla oraz węża. Oba aspekty należy dopasować przede wszystkim do przestrzeni, w której odkurzacz przemysłowy będzie używany. Lista ważnych czynników obejmuje także podciśnienie, od którego zależy siła, z jaką wąż ssący zasysa powietrze i powierzchnia filtra. Oczywiście, im większa powierzchnia filtra, tym dłużej będzie ulegał zanieczyszczeniu. Ponadto odkurzacz z większym filtrem będzie także mocniej odsysał pyłki w porównaniu z odkurzaczem wyposażonym w mniejszy filtr HEPA, ale o tym samym podciśnieniu.

Wybierając odkurzacz przemysłowy, zastanów się również nad tym, czy interesuje Cię rozwiązanie workowe, czy bezworkowe. To bardzo istotne, gdyż niektóre prace wymagają użycia worków – na przykład przy sprzątaniu gipsu. Istotna jest również pojemność zbiornika, aby nie trzeba było co chwilę opróżniać odkurzacza.

Similar Posts